بزرگترین افراد و شرکت های هولدر بیت کوین


بیت کوین به سرعت در حال تبدیل شدن به یک جز ضروری از یک سبد سرمایه گذاری معقول و متعادل هستند. همین امر باعث شده تا بسیاری از بزرگ ترین افراد و شرکت های هولدر بیت کوین در این حوزه شهرت بسیاری به دست بیاورند. زمانی که سرمایه گذاران با سابقه بیت کوین را پذیرفتند باعث شد تا افراد باهوش و ثروتمند بسیاری وارد این کار شوند. به همین علت بسیاری از بزرگ ترین سرمایه گذاران بیت کوین ریشه در سیستم مالی متمرکز و سنتی دارند. به علاوه در چند سال اخیر افراد مشهور و چهره های برجسته  بسیاری شروع به حمایت از بیت کوین و فناوری بلاک چین کردند. در ادامه این مقاله شما را با بزرگ ترین افرادی که بر روی بیت کوین سرمایه گذاری کرده اند آشنا خواهیم کرد.

شرکت های هولدر بیت کوین

تاثیر گذار ترین هولدر های بیت کوین

با وجود اینکه ممکن است برخی از این افراد برایتان ناشناخته باشند، اما تعدادی از آن ها شناخته ترین شخص فعال در حوزه ی کریپتو کارنسی هستند.

مایکل سیلر (Michael saylor)

مایکل سیلر مدیر عامل شرکت نرم افزاری Micro strategy است که ایالات متحده مستقر شده است. او با ایجاد یک کتاب راهنما برای سرمایه گذاران باعث شد تا نام او به تیتر خبر ها تبدیل شود. در ادامه این کتاب راهنما، به تعداد متعددی مدیر عامل ها و کسب و کار های بزرگ، بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کردند. بعد از این که او به یک حامی بیت کوین تبدیل شد از رسانه ها و خبر گزاری ها برای منتشر کردن این خبر استفاده کرد. در ادامه این کار ها سهام شرکت مایکرو استراتژی به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

مایکل سیلر

بری سیلبرت (Brry silbert)

بری سیلبرت، موسس و مدیر عامل از گروه ارز دیجیتال (DCG) است. یکی از اهداف این شرکت ارتقا سرعت به توسعه زیر ساخت های مالی برای ارتقا پذیرش ارز های دیجیتال و بلاک چین است. طبق گزارش هایی که انجام شده، نشان می دهد که دارایی خالص این شرکت بیش از 1.6 میلیارد دلار است. این شخص نیز مدیر عامل شرکت (Grayscale Bitcoin Trust)، یک صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله (ETF) بیت کوین است. او پس از سرمایه گذاری 100 بیت کوین برای استفاده در توسعه زیر ساخت های بلاک چین و شرکت های کریپتویی توانست لقب پادشاه ارز های دیجیتال را به خود اختصاص دهد.

بری سیلبرت

ایلان ماسک (Elon musk)

سمت او مدیر عامل و بنیان گذار شرکت سازنده خودرو های الکتریکی، تسلا است. پس از آن که اعلام شد شرکت تسلا برای خرید خودرو های برقی خود بیت کوین می پذیرد، سر تیتر خبر ها شد. او رابطه ای پر فراز و نشیبی با جامعه ارز های دیجتال دارد. استخراج کردن ارز های دیجیتال و نیز مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام تاثیرات منفی بر زیست محیطی دارد که پس از این خبر ایلان ماسک مجبور شد تا نظر خود را تغییر دهد. ولی با این وجود او به گفت و گو در مرد استخراج سبز ادامه می دهد.

ایلان ماسک

تایلر و کامرون وینکلووس (Winklevoss Twins)

احتمال دارد که این دوقلو های وینکلووس را بخاطر شکایت خود علیه رسانه های اجتماعی فیس بوک شناخته باشید. آن دو نقش به سزایی در شکل گیری بسیاری از ایده های اصلی پشت ایجاد فیس بوک نقش داشته اند که همین کار باعث شد تا فیس بوک غرامت سنگینی را پرداخت کند. پس از این اتفاق باعث شد تا این دو برادر در صنعت کریپتو به نام های شناخته شده ای تبدیل شوند. آن ها نیز موسس صرافی جیمینی نیز هستند. همین کار ها باعث شد تا این دو برادر دوقلو در میان لیست بزرگ ترین هولدر های بیت کوین قرار بگیرند.

تایلرو کامرون وینکلووس

مایکل نووگراتز (Michael Novogratz)

مایکل نووگراتز مدیر عامل شرکت Galaxy Investment Partners است که جز حامیان قدیمی بیت کوین به شمار می رود. از آن جایی که مدیر سابق صندوق سرمایه گذاری  Fortress Group و شرکت گلدمن ساکس در رسانه های خبری مختلفی در مورد اینکه بیت کوین یک سرمایه گذاری قانونی است تبلیغ کردند، همین امر باعث شد تا بسیاری از مردم دیدگاه روشن و تفسیر منطقی نسبت به بیت کوین داشته باشند.

مایکل نووگراتز

کتی وود (Cathie Wood)

کتی وود سرمایه گذار برجسته بیت کوین و بنیان گذار شرکت  ARK Invest است که جز شرکت های مدیریت سرمایه گذاری و مستقر در ایالات متحده قرار دارد. او یکی از بزرگ ترین حامی بیت کوین و جز معتبر ترین سرمایه گذاران در این صنعت به شمار می رود.

کتی وود

برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)

وظیفه آرمسترانگ مدیر عامل بودن و بنیان گذار صرافی کوین بیس است که یک صرافی بزرگ ارز دیجیتال در آمریکای شمالی قرار دارد. آرمسترانگ یکی از اولین سرمایه گذاران بیت کوین است. او از سمت مهندسی نرم افزار در شرکت ایربی اند بی استعفا داد تا بتواند به صورت حرفه ای در حوزه ی ارز های دیجیتال کار کند. از همان زمان او به یکی از تاثیر گذار ترین افراد در صنعت کریپتو تبدیل شد. با راه اندازی کوین بیس در سال 2021، این صرافی به ابزاری برای سرمایه گذاری غیر مستقیم روی بیت کوین و گسترش بازار ارز های دیجیتال تبدیل شد.

برایان آرمسترانگ

چند شرکت برتر با پرتفولیو بیت کوینج

نگهداری از بیت کوین به عنوان بخشی از خزانه در میان شرکت های دولتی باعث محبوبیت بسیاری شد. کار غیر معقولی به شمار نمی رود که شرکت ها سهام و طلا را در خزانه خود نگهداری کنند. اما با این حال برخی از شرکت ها از برجسته ترین هولدر های بیت کوین به شمار می روند. از چند شرکت برتر که در پرتفولیو خود بیت کوین دارند می توان به مایکرو استراتژی، تسلا، گلکسی دیجیتال، ماراتون دیجیتال، بلاک، هات 8 ماینینگ، ریوت بلاک چین و…. اشاره کرد.

مایکرو استراتژی

یک شرکتی است پیشرو در زمینه هوش تجاری و تجزیه و تحلیل و کسب و کار. همچنین این شرکت جز بزرگ ترین سرمایه گذار نهادی بیت کوین است. مایکل سیلر مدیر عامل این شرکت است که یکی از سر سخت ترین حامیان بیت کوین به شمار می رود. او در گذشته هیچ علاقه ای به بیت کوین نداشته است و حتی در سال 2013 اعلام کرده بود که بیت کوین یک دارایی برای سرمایه گذاری بلند مدت محسوب نمی شود. مایکرو استراتژی در یک کنفرانس غرفه ای را اجاره کرد تا سایر شرکت ها را به خرید بیت کوین تشویق کند.

<\div>

دیدگاهتان را بنویسید