بهترین پلتفرم‌ های خرید و فروش NFT

در چند سال گذشته، بازار ارز های دیجیتال کار آمد بودن و پتانسیل خودش را جهت شکل گیری یک اقتصاد جدید آن هم در عصر دیجیتال امروزه به جهان نشان داده است. تعداد زیادی از پلتفرم ها طی چند سال توانسته اند ارزش قابل قبولی به دست بیاورند ولی NFT ها تنها با گذشت چند ماه موفق شدند تا جایگاه مهمی به دست بیاورند. از همان ابتدای شروع پلتفرم خرید و فروش NFT ها توجه سرمایه گذاران ارز های دیجیتال را به خود جذب کرد و آن ها را از داشتن NFT های انحصاری نا امید کرد.

از کجا NFT بخریم؟

توکن های غیر مثلی به کاربران و هنرمندان که سرمایه گذاران این توکن هستند اجازه می دهند تا آثار خود را در قالب یک دارایی دیجیتال رمز نگاری شده ارائه کنند. اشتیاق مردم به مینت یا ضرب کردن NFT های خودشان باعث شده تا مسیر جدیدی در عصر ارز های دیجیتال ایجاد شود. میتینگ کردن به فرآیندی گفته می شود که در آن دارایی های هنری دیجیتال به بخشی از بلاک چین (اتریوم) تبدیل می شود. این دارایی ها امنیت بالایی دارند و به عبارت دیگر دستکاری نمی شوند.

بهترین بازار های خرید و فروش NFT

بهترین بازار های خرید و فروش NFT

ریربیل (Rarible)

ریربیل یکی از پرطرفدارترین بازار های خرید و فروش NFT است که از مهم ترین ویژگی های آن می توان به مینت کردن دارایی ها با رابطی کاربری جذاب نیز اشاره کرد. این پلتفرم دارای یک امتیاز منحصر به فرد به نام Royalty است یا اینکه حق امتیاز را در اختیار سازندگان NFT خود قرار می دهد. ریربیل یک توکن بومی به نام RARI دارد و با نام به کاربران اجازه داده می شود تا در مورد بروز رسانی پلتفرم رای گیری کنند و به بخشی تاثیر گذار در مدرن سازی این پلتفرم تبدیل شوند.

اتریم بلاک چین پشتیبانی شده توسط این پلتفرم شبکه ای با مصرف پایین و کارمزد بالاست، در حالی که کارمزد شبکه تزوس حدود 0.05 دلار است و بیشتر بر مجموعه های هنری تمرکز دارد. از بین بلاک چین هایی که ریربیل از آن ها پشتیبانی می کند، شبکه فلو کمترین میزان کارمزد را برای فرآیند میتینگ ارائه می کند که به آن Lay Minting گویند. این پلتفرم برای هنرمندان این حوزه بازاری امن را فراهم می کند تا آن ها بتوانند NFT های جدیدی را ایجاد کنند. این پلتفرم دارای مزایای زیادی است که از آن ها می توان به متعلق بودن به یک جامعه از کاربران، هنگام انتخاب کردن بلاک چین سه گزینه متفاوت وجود دارد و نیز انجام دادن تراکنش ها با هزینه کارمزد کم اشاره کرد.

اوپن سی (opean sea)

این صرافی جز شناخته ترین و قابل اعتماد ترین بازار های NFT است که متاسفانه به تازگی کاربران ایرانی در تحریم آن ها قرار گرفته اند. صرافی اوپن سی شباهت بسیاری به بازار آمازون در حوزه ی NFT دارد. در این صرافی افتتاح حساب کاربری، گشت و گذار میان آثار دیگر و مینت کردن کار بسیار آسانی است. این پلتفرم شما را برای به دست آوردن یک بازار با ارزش دارایی های شما را آسان می کند همانند اینکه شما بازار خود را ساخته باشید. تحقیقات اخیر نشان می دهد که ارزش این بازار حدود 13 میلیارد دلار است. کارشناسان معتقدند که او‌پن سی می تواند نگرش و پیشنهادات ارزشمندی را برای NFT های تازه ساخته شده به کاربران ارائه دهد. از مزایای این پلتفرم می توان به پشتیبانی کردن از حدود 150 کوین مختلف، استفاده ار بلاک چین های بسیار امن و دارا بودن همه نوع NFT برای خرید و فروش اشاره کرد.

بهترین پلتفرم‌ های خرید و فروش NFT

نون اوریجین (Known origin)

جز قدیمی ترین بازار های خرید و فروش توکن های غیر مثلی است که وظیفه آن ارائه دادن آثار هنری NFT کمیاب و قابل کلکسیونی است. علت کمیاب بودن اثر هنری کنترل اعداد است که هزینه ها را بالا می برد. کاربران برای کاهش هزینه کارمزد ها و نیاز ها ردپای کوین را می توانند از بلاک چین های مختلف استفاده کنند. همچنین این بازار از پیام رسانی جامع پشتیبانی می کند و نکاتی را در مورد کاهش و فروش NFT مانند حفظ تراکنش های ثانویه در یک بازار جداگانه ارائه می دهد.

مزایای پلتفرم نون اوریجین

  • NFT های اختصاصی و انتخاب شده دارد.
  • بازار کاربر پسند دارد.

پلتفرم زورا (Zora)

این بازار ابتدا به عنوان یک پلتفرم خاص برای هنرمندان که شباهتی به Foundtion دارد شروع شده، ولی حالا یک بازار آزاد است که کاربران از آن استفاده می کنند. یک بازار کاربر پسند است که به همه کاربران این امکان را می دهد که برای هر پول دیجیتالی پیشنهادات دائمی ارائه دهند.

مزایای پلتفرم Zora

  • فروش آن معتبر است.
  • هنرمند و خالق محور است.
  • از مجموعه های دنیای واقعی به عنوان فروش NFT پشتیبانی می کند.

بایننس NFT

یک پلتفرم معاملاتی برجسته NFT و ارز های دیجیتال است که پشتیبانی آن توسط زنجیره هوشمند بایننس( BSC) و اتریوم انجام می شود. محبوبیت و امنیت این بازار باعث شده تا طرفداران ارز های دیجیتال اعتماد زیادی به این بازار داشته باشند و همچنین به عنوان یک بازار آینده دار مطمئن به آن نگاه کنند. توکن های بایننس (BNB)، اتریوم (ETH) و BUSD دسترسی و ارائه پیشنهاد در بازار NFT بایننس را آسان می کند.

مزایای بایننس NFT

  • فید بازار آن بسیار کم‌ است در حد 1 درصد
  • یک جامعه بزرگ و به خوبی محافظت شده است
  • از ارز فیات پشتیبانی می کند

Binance

بیکری سواپ (Bakey swap)

بیکری سواپ اولین بازار غیر متمرکز ارز های دیجیتال به شمار می رود و آینده ای روشن برای آن پیش بینی شده است. مقدار ارزش آن در بازار بیش از 195 میلیون دلار تخمین زده شده است. کاربران در این بازار این امکان را دارند که NFT های منحصر به فرد خود را با بالاترین قیمت به فروش بگذارند. در نهایت بسیاری از طرفداران ارز های دیجیتال، صرافی بیکری سواپ را جز بزرگترین و قابل اعتماد ترین بازار NFT برای می نت کردن NFT می دانند. از مزایای آن می توان به همکاری آن با بازار NFT بایننس، دریافت کارمزد بازار BNB با مبلغ 0.01 برای می نت کردن، پایین بودن کارمزد معاملات نیز اشاره کرد.

اسینک آرت (Async Art)

اگر ابتدا در مورد مزایای این بازار صحبت کنیم باید بگوییم که این بازار هنر دیجیتالی زیبایی دارد، طرح های هنری بلوپرینت را ارائه می دهد و از جامعه گسترده ای از سازندگان و صاحبان پشتیبانی می کند.

این بازار در فوریه سال 2020 راه اندازی شده است. هر قطعه ای که انتخاب می شود توسط Masters و Layers ایجاد می شود، جایی که Master ها NFT هستند لایه ها هنر قابل تغییر را ایجاد می کنند.

<\div>

دیدگاهتان را بنویسید