ساتوشی چیست؟

 ساتوشی چیست؟

ساتوشی کوچکترین واحد ارز دیجیتال بیت کوین است.

این نام از ساتوشی ناکاموتو، بنیانگذار(های) پروتکل مورد استفاده در بلاک چین و ارز دیجیتال بیت کوین گرفته شده است. نسبت ساتوشی به بیت کوین 100 میلیون ساتوشی به یک بیت کوین است.

 

ساتوشی چیست؟

 

درک ساتوشی

ساتوشی نشان دهنده صد میلیونیم بیت کوین است.
از آنجایی که ارزش بیت کوین به صورت تصاعدی افزایش یافته است، برای تراکنش‌ های کوچک‌ تر به ارزش‌ های کوچک‌ تر نیاز است. اسکناس‌ های کوچک انجام تراکنش‌ های بیت‌ کوین را آسان‌ تر می‌کنند و در عین حال برای مردم قابل خواندن هستند. به عنوان مثال، اگر یک کالای 100 دلاری را با یک بیت کوین خریداری کرده باشید، ممکن است شارژ شما به صورت 0.00210028 BTC یا 210028 ساتوشی باشد (اگر BTC برابر با 47612.81 دلار باشد). در این مثال، درک ساتوشی آسان تر است.

 

ساتوشی چیست؟

 

نام ساتوشی از کجا آمده است؟

ساتوشی از نام ساتوشی ناکاموتو ، شخص ناشناس که در سال 2008 مقاله سفیدی را منتشر کرد که توسعه ارز دیجیتال بیت کوین را آغاز کرد، نامگذاری شده است. وایت پیپر، «بیت کوین: یک سیستم نقدی الکترونیکی همتا به همتا»، استفاده از شبکه همتا به همتا را به عنوان راه‌ حلی برای مشکل دو برابری در مفاهیم ارزهای دیجیتال پیشین توصیف می کند.

 

ساتوشی چیست؟

 

استفاده از ساتوشی

در حالی که بیت کوین و ساتوشی بخشی از یک جفت ارز اصلی نیستند، می توانند به ارزهای دیگر تبدیل شوند. صرافی‌ های ارز های دیجیتال به شما این امکان را می‌ دهند که بین فیات و ارزهای دیجیتال تبدیل یا معاملات دیگری انجام دهید.

به طور کلی، معاملات شامل واریز دلار، پوند یا سایر ارزها به حساب یکی از صرافی ها است. پول به ساتوشی یا بیت کوین تبدیل می‌شود، جایی که می‌توانید از آن‌ها در بازرگانی که آنها را به عنوان پرداخت می‌ پذیرند استفاده کنید.

همه بازرگانان آنلاین ، همه یا هر شکلی از ارز های دیجیتال را نمی پذیرند – مطمئن شوید که در مورد بازرگانی که می خواهید از ساتوشی و بیت کوین خود استفاده کنید تحقیق کنید و مطمئن شوید که آنها این ارز را می پذیرند.

 

ساتوشی چیست؟

 

ساتوشی چه تفاوتی با سایر ارز های  یجیتال دارد؟

بسیاری از ارز های رمزنگاری شده از فرقه‌ های مخصوص به ترجیحات طراح خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، بیت کوین تنها از ساتوشی به عنوان یک نام استفاده می کند، در حالی که اتریوم از چندین مورد استفاده می کند.

هر دو نسخه انجام تراکنش‌ ها را در مقادیری که با ارزش بازار ارز برابری نمی‌کنند، آسان‌تر می‌کنند، اما اگر شما تازه کار با ارزهای رمزنگاری‌شده هستید، می‌تواند گیج‌کننده باشند.

 

 

ساتوشی ها را می توان به استفاده از سیستم متریک برای درک آسان تر اشاره کرد :

میلی بیت کوین (mBTC) = 100000 ساتوشی

میکرو بیت کوین (µBTC) = 100 ساتوشی

ساتوشی چیست؟

<\div>

دیدگاهتان را بنویسید