لیست کشور های دوستدار ارز های دیجیتال

از زمان به وجود آمدن ارز های دیجیتال تا به امروز نحوه ارسال و دریافت، سرعت پردازش و کارمزد تراکنش ها کاملا بهبود یافته است. ارز های دیجیتال مثل نهنگی در دریای اقتصاد جهانی هستند و توجه 300 میلیون نفر را به خودشان جلب کرده اند. چنانچه همه ی کشور های جهان واکنش خوبی نسبت به ارز های دیجیتال نشان نداده اند اما بسیاری از آن ها زمینه های مناسبی را برای شکوفایی بازار کریپتو ایجاد کرده اند.

قانون های مالیاتی بر روی ارزهای دیجیتالی در هر کشوری متفاوت است و روز به روز و به سرعت نیز تغییر می کند. بنابراین شما باید قبل از انتخاب کشور، قوانین مالیاتی آن کشور در زمینه ارزهای دیجیتال آگاه شوید و به دنبال بهترین کشور ها برای ترید ارز دیجیتال باشید. چرا که ممکن است عدم آگاهی باعث شود که در آینده مالیات خیلی بیشتری را پرداخت کنید. در این مقاله به چندین کشور که دوستدار ارزهای دیجیتال برای سرمایه گذاری هستند را معرفی خواهیم کرد.

ارز دیجیتال

سوئیس

در سوئیس بانک ها، در سال 2018 جز اولین بانک ها در جهان بودند که حساب های تجاری را برای استارت آپ های ارزهای دیجیتال ارائه داده اند. در حال حاظر این کشور ارزهای دیجیتال را به عنوان دارایی می بینند و در برخی مکان های سوئیس بیت کوین به عنوان پول نقد قانونی پذبرفته می شود. صرافی های دیجیتال با دریافت مجوز از سازمان نظارت بر بازار مالی فدرال (FINMA) می توانند، در سوئیس قانونی کار کنند. البته ناگفته نماند که ارزهای دیجیتال اغلب مشمول مالیات بر ثروت و مالیات بر درآمد سوئیس بر اساس مالیات بر درآمد و ارزش مالیات بر ثروت در سوئیس هستند. کریپتو ولی (Crypto Valley) یکی از شهر های کوچک سوئیس است و بسیاری از پروژه ها و سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال در آن جا انجام می شود. این شهر شهرت بسیاری دارد. اکنون این کشور دارای 11 پروژه کریپتو است که ارزش آن بیش از 1 میلیارد و شامل اتریوم، کاردانو، آوه، سولانا، دیفینیتی، نیر، پولکات و.. می باشد.

سوئیس

سنگاپور

سنگاپور کشوری در جنوب  شرقی آسیا است که بیشترین استقبال را از استفاده ی ارزهای دیجیتال دارد. ارز های دیجیتال در سنگاپور توسط مقامات پولی سنگاپور (MAS) پشتیبانی می شود. لازم به ذکر است که سود سرمایه بیت کوین در سنگاپور مشمول مالیات نمی شود. البته سازمانی که در سنگاپور دفتر مرکزی دارد و به تجارت ارزهای دیجیتال مشغول هستند آن ها مشمول پرداخت مالیات می شوند مانند؛ شرکت زیلیکا، شبکه ی کایبر، Qtum و Bluzelle دفتر های مرکزی خود را در سنگاپور تاسیس کرده اند. و تنها کسانی که وجوه آن ها توسط افراد و مشاغل در ارزهای دیجیتال نگهداری می شود، مالیات پرداخت نمی کنند.

سنگاپور

ال سالوارو

یکی از برجسته ترین خبر ها در سال 2021 با موضوع قانونی شدن ارزهای دیجیتال به عنوان واحد پولی بود. دولت ال سالوارو از آن زمان از بیت کوین حمایت کرده و مسئول تنطیم ارزهای دیجیتال است. همچنان چارچوب هایی را برای ارائه دهندگان خدمات بیت کوین در نظر گرفته است از جمله طرح های ضد پولشویی، تحت مقررات قانون بیت کوین ارائه شده است. کشور آمریکای مرکزی یکی از بزرگترین محیط های معاف از مالیات است بنابراین چون بیت کوین پرکاربرد ترین ارز دیجیتال کشور است، افراد بسیاری این کشور را برای خود انتخاب می کنند.

السالوادور

جبل الطارق

جز کشوری های کوچکی در جنوب اسپانیا و مکانی مناسب برای تجارت و کسب و کار های مبتنی بر بلاک چین شناخته شده است. دولت جبل الطارق چند ماه اخیر دستورالعمل هایی را در مورد تعهدات مشاغل خدمات دارایی دیجیتال منتشر کرد. صرافی ها هم باید در کمیسیون خدمات مالی جبل الطارق تحت چارچوب (GFSC) نیز ثبت نام کنند.

جبل الطارق

استونی

یکی از اولین کشور های جهان است که تراکنش های ارزهای دیجیتالی را از همان ابتدا قانونی کرده و همراه با پیشرفت های تکنولوژیک بوده است. این کشور نیز در سال 2017 مقرراتی را برای صاحبان مشاغل برای دریافت مجوزشان ارائه کرد. بیت کوین و دیگر تراکنش های ارزهای دیجیتالی در استونی مانند سایر فعالیت های شرکتی مشمول پرداخت مالیات می باشند.

پروژه های رمزنگاری شده ی بسیاری در استونی واقع شده مانند؛ Coinsbit.io، Crypterium، Ironx و STEX.

استونی

آلمان

براساس تحقیقات انجام شده، آلمان جز برترین کشور های دوستدار ارزهای دیجیتال در جهان انتخاب شده است. آلمان نسبت به سال های گذشته توانسته است سه پله صعود کند و خود را به رتبه اول برساند. همچنین این کشور اخیرا در زمینه تجارت و سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال موضع مثبتی را اتخاذ کرده است به طوری که در حال حاظر پس از ایالات متحده بیشترین تعداد نود های بیت کوین را دارد. با وجود جمعیت کمتر و تولید ناخالصی داخلی آن نشان دهنده ی این است که این کشور به صنعت ارزهای دیجیتال متعهد تر است. محدود کردن ارائه دهندگان خدمات دارایی های مجازی (VASP) و دستگاه های خودپرداز بیت کوین از عوامل موثری بود که باعث شد سنگاپور رتبه اول بودن را از دست بدهد.

در کشور آلمان اگر شما بیت کوین را خریداری کرده اید و قصد سرمایه گذاری بلند مدت نیز دارید، این نوع استفاده شامل مالیات نمی شود اما اگر از بیت کوین یا هر ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه های خود استفاده می کنید باید مالیات پرداحت کنید.

آلمان

کانادا

قانون های کانادا به این شکل است که به طور رسمی ارزهای دیجیتال را ممنوع نکرده است بنابراین بسیاری از مشاغل های مبتنی بر ارزهای دیجیتال می توانند در آن جا فعالیت کنند. کانادا نیز 1464 دستگاه خودپرداز کریپتویی را پذیرفته تا به عنوان یکی از اصلی ترین کشور های دوستدار ارزهای دیجیتال شناخته شود. پروژه های شرکت های موفق کریپتویی مانند بیت بای، کوین اسمارت، و کوین بری در این کشور هستند. دولت کانادا هم مردم را برای این ارزها ترغیب و هم اینکه هشدار می دهد. ترغیب از این جهت که با به وجود آمدن این تکنولوژی مردم از فعالیت در این زمینه از سایرین مردم عقب نمانند و اما هشدار به مردم از جهت کلاهبرداری و پولشویی است. با وجود اینکه دولت کانادا در قوانین های ارزهای دیجیتال استفاده از رمز ارزها را آزاد گذاشته اما این دلیل نمی شود که هیچ گونه سرقت و کلاهبرداری اتفاق نیفتد. ارز های دیجیتال در این کشور مجاز هستند ولی به عنوان  پول قانونی شناخته نمی شود.

کانادا

 

<\div>

دیدگاهتان را بنویسید